A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КЗ "Зарванецька гімназія"
КЗ "Зарванецька гімназія Якушинецької сільської ради Вінницької області"

Учнівське самоврядування


Положення про учнівське самоврядування


Немає щастя без свободи, свободи – без самоврядування,

самоврядування – без конституційності, конституційності – без моралі,

 й жодного з цих великих благ – без сталості і ладу.

Клінтон Росистор.


1. Загальні положення

1.1. Учнівське самоврядування – це гарантоване адміністрацією загальноосвітнього навчального закладу права та реальна спроможність учнівської громади  - учнів загальноосвітнього навчального закладу – самостійно вирішувати питання учнівського значення в межах Конституції України, законів України, Статуту та Правил внутрішнього розпорядку загальноосвітнього навчального закладу.

1.2. Учнівське самоврядування – це система взаємовідносин між учнями всередині учнівської громади, а також з іншими учасниками навчально-виховного процесу, яка повинна сприяти підвищенню ефективності діяльності навчального закладу і розвитку особистості кожного учня.

 1.3. Право визначати і змінювати основні принципи та засади учнівського самоврядування належить  виключно учнівській громаді і не може бути узурповане органам учнівського самоврядування, адміністрацією, педагогами чи іншими учасниками навчально-виховного процесу школи.

2. Мета та завдання учнівського самоврядування.

2.1. Головною метою учнівського самоврядування є:

 • демократизація навчально-виховного процесу;
 • залучення учнів до громадського життя;
 • забезпечення впливу учнівської громади на діяльність загальноосвітнього навчального закладу;
 • формування уявлення про самоврядування учнів  школи;
 • залучення учнів до процесу управління школи.

2.2. Основними завданнями учнівського самоврядування є:

 • створення дійового механізму учнівського самоврядування;
 • створення сприятливих умов для реалізації наукового та творчого потенціалу учнів школи;
 • здійснення заходів, спрямованих на захист та реалізацію законних прав та інтересів учнів школи;
 • налагодження взаємодії між учнівською громадою, педагогічним колективом та адміністрацією школи, виборними органами учнівського самоврядування школи та класів.

3. Органи учнівського самоврядування.

3.1. Орган учнівського самоврядування – це сформована безпосередньо учнівською громадою загальноосвітнього навчального закладу чи класу організація учнів, що має:

 • чітку організаційну структуру (Голова самоврядування, члени самоврядування – відповідальні за центри);
 • регламентовані повноваження, здійснення яких має на меті виконання основних завдань учнівського самоврядування.

3.2 Порядок формування, склад та структура, повноваження органу учнівського самоврядування визначаються учнівською громадою школи відповідно до її інтересів та закріплюються у Положенні, яке не повинно суперечити Статуту школи.

3.3 Діяльність органу учнівського самоврядування здійснюється відповідно до таких принципів:

 • демократичність;
 • колегіальність;
 • виборність;
 • гласність;
 • відповідальність за прийняті рішення;
 • взаємодії та співпраці з іншими учасниками навчально-виховного процесу.

3.4 Для вирішення основних завдань та досягнення мети орган учнівського самоврядування може здійснювати свою діяльність у таких формах:

 • чергові та позачергові засідання;
 • обговорення питань у порядку загальних зборів учнів;
 • проведення загально шкільних конференцій  (не менше 1 разу на рік).

4.Взаємовідносини органу учнівського самоврядування з адміністрацією та педагогічним колективом

4.1 Взаємовідносини органу учнівського самоврядування  з адміністрацію школи та педагогічним колективом здійснюється відповідно до принципів взаємодії та партнерства, взаємоповаги та порозуміння.

4.2 Адміністрація та педагогічний колектив школи всіляко сприяють впровадженню, формуванню та здійсненню учнівського самоврядування в школі і підтримують творчі, організаційні та наукові ініціативи учнівського самоврядування, надають інформаційну підтримку та поради для вдосконалення діяльності органів учнівського самоврядування та всієї системи учнівського самоврядування.

Органи учнівського самоврядування здійснюють свою діяльність шляхом:

 • прийняття рішень щодо організації шкільного життя і підлягають обов’язковому доведенню до відома адміністрації та  педагогічного колективу з метою подальшої реалізації як у межах школи, та поза ним;
 • організації підготовки та проведення заходів спільно з педагогами школи.

4.3 Орган учнівського самоврядування має своїх представників у Раді школи, чим забезпечується участь школярів у діяльності органів учнівського самоврядування навчального закладу.

4.4 Адміністрація  та педагогічний колектив школи не мають права перешкоджати діяльності органу учнівського самоврядування, якщо він не порушує Статуту та правил внутрішнього розпорядку навчального закладу. У свою чергу, орган учнівського самоврядування не може зловживати даними йому повноваженнями.

На сьогодні одним із найважливіших завдань школи є формування творчої ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення. Розвивати такі якості особистості неможливо без широкого залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами через організацію колективної творчої діяльності та учнівського самоврядування. У Зарванецькій ЗОШ І-ІІ ступенів учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів як в школі, так і в суспільстві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективнішому входженню в доросле життя. Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

У нас створено власну систему виховної роботи, яка ґрунтується на традиціях і тісно пов`язана зі специфікою школи,  потребами села.

Шкільна республіка ТЕМП ( талановите, ерудоване, молоде покоління ) функціонує уже багато років. За ці роки система учнівського самоврядування змінювалася й удосконалювалася.

Очолює шкільну республіку Президент, який обирається на загальних зборах  (конференції) таємним голосуванням.

Шкільна республіка ТЕМП об`єднує учнів 1 – 9-х класів. До її складу входять 2 різновікових об’єднань:

Очолює шкільну республіку Президент. Виконавчим органом шкільної республіки є Рада міністрів. До її складу входить міністри центрів. Керує радою актив – президент, віце-президент та учителі наставники.

 

 


Тематика засідань учнівського самоврядування

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи хотіли б ви продовжити дистанційне навчання восени?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень